Як зберегти зуби здоровими після 50 років – поради стоматолога - Symmetrica
Як зберегти зуби здоровими після 50 років – поради стоматолога

Як зберегти зуби здоровими після 50 років – поради стоматолога

Після 50 років вікові зміни та втрата кісткової маси є одними з основних причин, чому люди втрачають зуби. Найбільше на стан зубів впливає історія життя пацієнта – кількість пломб, рівень медицини минулих років (коли надавалась стоматологічна допомога), спосіб життя, харчові звички тощо. 

Про те, що робити, аби зберегти зуби здоровими, розповів Костянтин Ковешніков, лікар та керівник стоматологічного центру “Symmetrica”, експерт в області одноетапної та двоетапної імплантології, оральної хірургії та ортопедії.

Приходьте на огляд

Набагато простіше попередити захворювання, ніж його лікувати. Варто обрати для себе хорошого лікаря, який знатиме вашу медичну історію та, в разі потреби, зможе підібрати правильне лікування.

Як часто приходити на огляд?

У стоматологічну клініку варто ходити хоча би раз у півроку, навіть якщо нічого не болить. Дуже багато захворювань можуть протікати безсимптомно для пацієнта, але грамотний спеціаліст, маючи хороше обладнання, зможе їх виявити. 

З чого почати?

Треба з’ясувати стан здоров’я зубів, щелеп та ясен. Зробити діагностику та пройти обстеження в клініці, для того, щоб відповісти на питання: який стан сьогодні? Що потрібно робити? Що буде, якщо не робити? Якщо робити, то що першочергово? Які є можливості лікування, щоб почуватися та виглядати значно краще?

Оберіть свою команду спеціалістів 

Сучасна медицина зараз знаходиться на дуже високому рівні, тому один спеціаліст не може бути професіоналом у всіх сферах. Найкраще, коли вами займається команда спеціалістів – пародонтолог, ортодонт, хірург тощо. 

В умовах сучасного життя людина дуже зайнята. Добре, коли клініка сама нагадає про черговий візит. В нашій клініці це роблять адміністратори, пам’ятаючи про те, які маніпуляції потрібно зробити пацієнту та коли.

Не бійтеся імплантації

Здоров’я зубів напряму пов’язане зі здоров’ям організму загалом. Воно впливає на кишково-шлунковий тракт, опорно-рухову та м’язову системи тощо. Втрата зубів може стати не тільки косметичною проблемою, але і спричинити реальний дискомфорт. 

Звичайно, якщо людина втрачає зуби, є чотири варіанти подальших дій:залишити все як є;

встановити з’ємну конструкцію;

взяти здорові зуби в опору;

встановити імпланти.

Найкращий та найдовговічніший вихід – імплантація. Це швидко та надовго дозволить повернути можливість впевнено посміхатися та їсти тверду їжу без жодного дискомфорту.

 

unnamed
TelegramWhatsAppPhone