Вініри: особливості встановлення та протипоказання | Symmetrica
Вініри: особливості встановлення та протипоказання

Вініри: особливості встановлення та протипоказання

Білосніжна посмішка – те, про що мріють не лише відомі люди, але й звичайні пацієнти стоматології. Досягти такого ідеального результату можна за допомогою вінірів. Вініри на зуби – це тонкі накладки на передню частину зубів, завдяки яким досягається максимально естетичний результат.

Таке рішення дозволяє отримати прекрасний результат, оскільки вінір представляє собою суцільну пластинку, яка буде покривати передню частину зубної коронки, а отже видимі лінії переходу відсутні. Пропонуємо детально розібратися із тим, як ставлять вініри.

 

Як ставляться вініри?

Найбільш естетичними вважаються керамічні вініри. Окрім чудового зовнішнього вигляду, такі вініри є довговічними та надійними. Перед встановленням керамічних вінірів слідує ряд процедур:

 1. Підготовка зуба. Спочатку стоматолог підготовлює зуб, із передньої частини зішліфовується шар емалі і знімається відбиток. Поки буде виготовлятися постійний вінір, на зуб потрібно встановити тимчасовий елемент, щоб захистити його від впливу зовнішніх факторів.
 2. Фіксація. Другий візит полягає у фіксації вініра на зубі.

Якщо говорити про встановлення вінірів із фото полімеру (композиту), то для виготовлення потрібні пломбувальні матеріали. Виготовлення таких елементів вимагає лише одного дня, це відбувається одразу під час відвідування стоматолога. Називають таку процедуру естетичною художньою реставрацією. Фотополімер фіксується на передній поверхні зубів, що дозволяє змінити його форму та колір.

Головна відмінність композитних вінірів полягає у тому, що їхнє нанесення відбувається на всю площу зуба, а не лише відновлюється його зруйнована частина.

viniry2

Покази до встановлення вінірів

Головними показами до встановлення вінірів є:

 • велика кількість пломб (реставрацій) на зубних поверхнях, наявність різниці у кольоровій гамі зубів;
 • наявність сколів та тріщин на передніх зубах, пошкодження через карієс та травми;
 • викривлення зубів, неправильне розташування (вініри є чудовою альтернативою до лікування за допомогою брекет-систем);
 • наявність дефектів емалі на передніх зубах (карієс, зміна кольорової гами, наявність плям);
 • невірна форма зубів, наявність діастеми (щілини між зубами);
 • депульповані (сірі або «мертві») зуби.

Взагалі, якщо передні зуби мають пломби, і вас не влаштовує їх естетичний вигляд, тоді ідеальним рішенням стане покриття фронтальних зубів (різців та ікл) за допомогою вінірів.

На які зуби встановлюють?

Оптимальним варіантом вважається встановлення вінірів на 6 передніх зубів. Іноді зустрічається покриття вінірами тільки 4 різців. Це індивідуальний момент, який обговорюється зі стоматологом під час особистої консультації.

Коли не допускається встановлення?

Існують випадки, коли не допускається встановлення вінірів. Така стоматологічна процедура не допускається при:

 • сформованому прямому неправильному прикусі;
 • вираженій стертій зубній емалі;
 • відсутності задніх (жувальних зубів), оскільки вініри створять достатньо великий рівень напруження на передні зуби;
 • бруксизмі (скреготінні зубами);
 • звичці гризти нігті, олівці і т.д.;
 • зруйнованому зубі (у даному випадку кращим варіантом стане покриття коронкою).

Розібратися із протипоказаннями зможе тільки стоматолог при огляді ротової порожнини пацієнта.

viniry3

Різниця між вінірами, коронкою та брекетами

Щоб встановити коронку, потрібно обточити зуб зі всіх сторін. Тому коронки використовують на зуби, що є дуже пошкодженими. Вініром покривається лише передня Обираючи між брекет-системами та вінірами, то краще віддати перевагу першим, якщо ви прагнете саме вирівняти зуби. Вініри створюють візуальний ефект рівних зубів, хоча навправді, це не так. При мінімальній кривизні підійдуть і вініри. Але при зіпсованому прикусі допоможе лише ортодонтичне лікування.

Догляд за вінірами

Насправді, не існує особливих вимог до догляду за вінірами. Потрібно берегти їх від механічних пошкоджень, різких змін температур. Не допускається гризіння горіхової скорлупи, а також відкриття банок і пляшок.

Чистити зуби потрібно двічі на день, систематично відвідувати проф. огляди у стоматолога. Немає жодних виключень у вживанні напоїв, куріння також не забороняється.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

TelegramWhatsAppPhone