Протезування зубів у Львові
Здорові зуби – радість, яку не цінує багато людей та усвідомлює лише після втрати. Втрата зуба приводить до падіння самооцінки через розуміння непривабливості, до відчуття болю та неспроможності нормально жувати їжу. Спасінням для більшості є зубні протези. Після відвідування стоматолога пацієнти відчувають свою привабливість та красу, знову щиро посміхаються життю та вірять у себе. В стоматологічній клініці «Симетрика» щоденно проводять процедури протезування, обираючи серед кількох видів найкращій для пацієнта.
Що таке протезування зубів
Протезування зубів – метод відновлення зубів у разі повної або часткової втрати. У сучасній стоматології бувають такі види цієї процедури:
- мікропротезування;
- знімне протезування;
- незнімне протезування;
- протезування імплантами;
- бюгельне протезування;
- мостовидне протезування;
- умовно-знімне протезування.
Знімне протезування
Знімний протез рекомендують у разі відсутності всіх зубів на верхній або нижній щелепі, а також у раз їх часткової втрати. Візуально таке протезування нічим не відрізняється від встановлення коронок. Бувають частково або повністю знімні протези.
- Акрилові протези фіксуються на слизовій оболонці та не травмують її. Колір та фактура акрилу схожа на справжні ясна. Але через специфіку матеріалу під протезом можуть швидко розмножуватись бактерії, тому його радять часто обробляти дезінфікуючими засобами.
- Бюгельні протези складаються з основи, пластикової бази та коронок. Їх рекомендують у випадку відсутності жувальних зубів.
- На присосках або кремах. Існують знімні протези, які фіксують за допомогою сторонніх засобів. Найчастіше використовують у випадку повної відсутності зубів. Крем дозволяє протезу залишатись на місці.
Цей спосіб протезування порівняно недорогий. При цьому доведеться постійно знімати протези, доглядати за ними, вночі зберігати у рідині. Попри доступну вартість слід проконсультуватись з лікарем та впевнитись у доцільності такого виду протезування. У випадку відсутності лише частини зубів або ж одного, рекомендують незмінне протезування.
Яким буває незмінне протезування: коронки
Коронка – конструкція, яка дозволяє поставити протез на обтесаний зуб та закріпити його за допомогою цементного розчину. У зубнотехнічній лабораторії коронку виготовляють на замовлення, зберігаючи її жувальні функції та естетичну привабливість. Коронки розрізняють за типом матеріалу, з якого вони виготовлені.
- Металеві. Гарантують міцність та надійність. Виготовляють зі сталі, золота, паладію. Цей спосіб протезування все частіше лишається в минулому, адже головним його недоліком є те, що коронка кидається в очі та привертає увагу, видає себе. Металеві коронки ставлять переважно на задні зуби.
- Металокерамічні. Мають металеву основу та керамічну поверхню. Металева основа гарантує міцність та надійність, кераміка імітує натуральність та робить коронку такою, яку не відрізнити від здорового зуба. Через це металокерамічне протезування користується великим попитом. Його рекомендують при втраті одного зуба або декількох. Для встановлення коронки необхідно обтесати зуб приблизно на 1 мм, а саме на товщину самої конструкції. Далі протез виготовляють у лабораторії, а пацієнту встановлюють тимчасовий пластиковий.
- Керамічні. Перевагою є те, що зуб вдається зберегти, адже немає потреби обтесувати його занадто багато. Коронка тонша. Тому стоматологи говорять про те, що керамічне протезування зберігає зуб «живим». Через відсутність металу виглядає коронка ще більш реалістичною, нікому не вдасться відрізнити її від здорового зуба. Не змінює колір через вживання напоїв з барвниками. Мінусом є те, що керамічна коронка не така надійна та міцна.
Протезування на імплантатах
Рекомендовано у разі втрати одного зуба, адже таке зубне протезування не пошкодить сусідні зуби та не розхитає їх. Важливою перевагою цього метода протезування є те, що все навантаження під час жування буде відбуватись саме на імплантат. Це дозволить зберегти здоров’я зубів поруч. Сучасне протезування дозволяє отримати зуби, що неможливо буде відрізнити від справжніх. До інших плюсів варто віднести:
- дикція не погіршиться, як іноді буває через встановлення знімних протезів;
- довговічність;
- відсутність крововтрати;
- безболісна процедура;
- високий відсоток приживлення (98%).
Стоматологи радять вилікувати всі ясеневі та зубні проблеми перед тим, як проводити дану процедуру. Протезування на імплантатах проводиться наступним чином:
- Стоматолог робить надріз, встановлює штифт.
- Накладання швів та тимчасового протезу.
- Встановлення імплантату після загоєння.
Мікропротезування
Найсучасніший спосіб відновити зуби, який забезпечує комфорт та психологічно дозволяє відчути відновлені зуби, як свої власні.
- Вкладки. Використовують у тому випадку, якщо власний зуб повністю або суттєво зруйновано. Для того щоб накласти зверху коронку та зберегти зуб, лікар встановлює вкладку. Матеріал вкладки буває – цирконієвим, паладієвим або з вмістом золота. На початку процедури під наркозом стоматолог видаляє карієс та формує заглиблення для вкладки. Після цього робить знімок. Спираючись на знімок, виготовляють ту частину зуба, яку пацієнт втратив. Це свого роду мистецтво, адже кожен шар кераміки наноситься тонким пензлем, а потім запікається в печі для швидкого застигання. Коли вкладка готова, лікар встановлює її пацієнту та закріплює спеціальним композитним цементом. Протезування зубів за допомогою вкладки – ювелірна робота, яка дозволяє відновити зуб, відчути його своїм та забути про проблеми.
- Вініри. Пластини, які накладають на зруйнований, щоб зберегти його від подальшого руйнування, а також підвищити естетичну привабливість. Виглядають, як справжні зуби, не змінюють колір через напої та їжу. Частіше встановлюють на передні зуби. Стоматолог за допомогою спеціальної шкали визначає тон зубів, щоб виготовити вініри відповідного кольору. Після цього відбувається обточування емалі на товщину пластини. Лікар встановить вінір необхідного розміру та форми, радячись з пацієнтом. Поки пластини будуть виготовлятись, пацієнту накладають тимчасові.
- Люмініри. Пластини з кераміки, які встановлюють на зуби без їх попереднього обтісування. Це дозволяє перенести процедуру безболісно та зберегти емаль.
Що варто знати перед тим, як записатись на протезування ?
Найкращій спосіб лікування – профілактика. Стоматологи радять відвідувати лікаря раз в півроку для обстеження. Важливо знайти надійного професіонала, який діагностує вчасно саме ту проблему, яку має пацієнт, а не уявну. Гігієнічна чистка та своєчасне лікування дозволить запобігти необхідності встановлення зубних протезів.
При цьому через погану генетику, вік, травми та неуважність до стану зубів часто пацієнтам все ж таки доводиться обирати протезування. Слід бути готовим до того, що перед початком лікування доведеться позбутись запальних процесів на яснах та усунити карієс. Це може затягнути лікування. Також для більшості видів протезування необхідно почекати виготовлення протезів. Але не варто відтягувати візит до стоматолога. Не дивлячись на те, що процедура неприємна, іноді з больовими відчуттями та вимагає фінансових витрат, ви отримуєте:
- здоров’я;
- можливість жувати без дискомфорту всіма зубами, краще пережовувати їжу, а значить шлунку буде легше її перетравлювати;
- впевненість у собі;
- привабливість;
- запобігаєте подальшому руйнуванню зубів.
Як звикнути до протезів?
Протези – іншорідне тіло в організмі. Щоб звикнути до нього, необхідно почекати. У роті може з’явитись підвищене виділення слини, іноді можливий блювотний рефлекс та неприємні відчуття під час жування. Перші два тижні можливе погіршення дикції. Для уникнення цих симптомів радимо пити воду маленькими ковтками, глибоко дихати через ніс та смоктати м’ятні льодяники, їсти м’яку їжу. Після кількох тижнів організм звикає до протезів.
Вартість зубних протезів
Ціни протезування зубів варіативні та залежать від виду протезу, який обирає пацієнт. Дізнавайтесь більш детально про ціни на консультації в нашій стоматологічній клініці.